Vatsamineraal Animax Tracesure Sheep and Lamb

Tootekood: PR4240
Kaubamärk:
Ühik: tk
Tarneaeg: laos
Hind:
143,47 €
Kogus: - +

Lubatud kasutada mahepõllumajanduses.

50 tk pakendis, piisab 50 täiskasvanud lambale 6 kuuks.

Katab koobalti, joodi, seleenivajaduse. (Ilma vaselisandita)

 

VideoEt loom oleks terve ja karjapidamine tulemuslik, on vaja loomale tagada kõrge sööda kvaliteet ning kõigi vajalike toitainete olemasolu. Tavapärase söödaga ei suudeta aga tagada kõikide eluks vajalike mikroelemente piisaval hulgal. Kui mikroelemente on puudu, ei suuda loom piisavalt kasvada ja on haigustele vastuvõtlik. Selle vältimiseks antakse loomadele põhisöödale lisaks täiendsöötasid. Klassikalised täiendsöödad on puistesegud, lakuämbrid- ja kivid. Need söödad on loomale vabalt kättesaadavad ja ta tarvitab neid vastavalt isule. Probleem on aga, et sellega ei tagata iga looma piisavat tarbimist, eriti suvisel karjatusperioodil. Kitsaskohaks ka täiendsööda saastumine: ilmastik, väljaheited, närilised, linnud jne.  Ka kulu on väga suur, kuna osa aetakse lihtsalt maha. Selle vältimiseks on hakatud aina enam täiendsöödaks kasutama vatsamineraale.

Mis on vatsamineraalid?
Vatsamineraalid on lihtsustatult öeldes kontsentreeritud mikroelementide kogum, mis viiakse suukaudselt looma makku, kus ta lagunedes hakkab eraldama toitaineid, mida organism vastavalt vajadusele omandab muundades need vitamiinideks ja antioksüdantideks.

Kuidas vatsamineraal töötab?
Vatsamineraal viiakse boolina suu kaudu looma makku, kasutades selleks vastavat adapterit. Maos bool niiskub ja hakkab ühtlaselt läbi oma kasutusaja vabastama mikroelemente. Kui bool on ära kasutatud, muutub ta nii palju kergemaks, et hakkab maos liikuma ja väljutatakse kas jämesoole või söögitoru kaudu.

Animax Tracesure Sheep and Lamb
Tracesure Sheep and Lamb sisaldab kolme enim vajalikku mikroelementi: koobaltit, joodi, seleeni. Need ained on paigutatud ühte booli.
Tracesure Sheep and Lamb boolid on teistest analoogidest väiksemad, seega on nende manustamine loomale palju lihtsam ja valutum. Ühest boolist jagub suurema kui 20 kg looma jaoks kuni 6 kuuks.
Pakendis on 50 booli.

Suuremate koguste  puhul (alates 400 boolist) võtke meiega ühendust – teeme teile pakkumise.

Manustamiseks on vajalik adapter, mille saab tellida: siit.

Eelised
Booli eelised võrreldes tavapärase kausimineraali, lakukivide ning puistemineraali ees on toodud allpool toodud tabelis. Lisaks ilmsetele kasudele karja tervise seisukohalt on boolid ka odavam alternatiiv tavapärastele mineraalidele. Ostes puistemineraali hinnaga 0,8eur/kg kulub ühe lamba 6 kuu mineraalivajaduse katmiseks 2,94 eur, millele lisanduvad kaod söötmisel (riknemine vihma käes, reostumine väljaheidetega jne). Arvestatud on hinda koos käibemaksuga ning lamba vajadusega mineraalide järele 20 g/päevas.

 

 • Mikroelemendid on pakendatud booli kujul, mis viiakse aplikaatoriga otse looma vatsa ja imenduvad sealt otse organismi.
 • Boolide korralik manustamine on loomale valutu ja aega vähenõudev.
 • Boolid sisaldavad kolme olulist mikroelementi, mis tagavad loomale nendega optimaalse varustatuse umbes 6 kuuks. Lisaks on samas pakendis olemas neljas oluline mineraal - vask.
 • Manustatud boolid lagunevad seedekulglas loomulikul viisil.
 • Boolid tagavad, et iga loom karjas saab kindlalt vajalikud mikroelemendid kõige tõhusamal viisil ja väikeste kadudega, mis tagab omakorda suurima kasumlikkuse.
 • Puudub saastumise oht süljest, väljaheidetest, metsloomadest.
 • Puistemineraalid, ämbrid ja lakukivid on vabalt tarvitatavad, kuid ei ole võimalik kontrollida iga üksiku looma tarbimist ja vajalike ainete kätte saamist. Osad lambad keelduvad järjepidevalt mineraalidest või ei leia neid karjatamisperioodil üles.
 • Tavalised lahendused võivad näida odavamad, kuid nende tõhusus on tunduvalt madalam. Näiteks „ei viitsi“ osa lambaid lakukive lakkuda sel määral, et enda mineraalivajadust katta.
 • Kuna tavapärased täiendsöödad on loomale vabalt kättesaadavad, siis on olemas oht, et mõni loom tarbib neid rohkem kui vaja. Seetõttu paratamatult peavad sisaldama vähem mikroelemente, eriti vaske ja seleeni, et vältida mürgistusjuhtumeid.
 • Vedelate mikroelementide seguga või süstina saab anda kiire ja tõhusa mikroelementide „laksu“, kuid selle mõju on lühiajaline.

 

Mikroelemendid:

Koobalt: On vajalik mäletsejatele B12 vitamiini tootmiseks, mis on vajalik ainevahetuse tööks ja punaste vereliblede loomiseks.
Koobalti defitsiit on lambakarjades täiesti tavaline. Madal söömus viib isutuseni ja organismi nõrkuseni, mis teeb väga vastuvõtlikuks parasiitidele ja infektsioonidele.

Jood: Reguleerib ainevahetust ja kiirust, millega organism töötleb söödast saadavad ained energiaks, mis on vajalik kasvamiseks.
Joodipuudus on karjades tavaline ja selle tagajärjel väheneb viljakus, väheneb kaaluiive. Üldine haiglaslik olek. Hilised abordid, nõrgad või surnultsündinud talled, vähene piimakus ja vastuvõtlikus infektsioonidele.

Seleen: Tugevdab immuunsüsteemi, kaitseb rakke vabade radikaalide eest.
Seleeni vaegus põhjustab valgelihastõbe. Halb päramiste väljutus, halvem viljakus, suurem risk udarapõletikuks. Eesti mullad on väga seleenivaesed, seega ka taimestik. 

Mikroelementide vaegus.

Vajalike ainete puudus võib põhjustada väga erinevaid probleeme, sõltuvalt sellest, millised ained on puudu.
Tüüpilised juhtumid mineraalainete puudusel on järgmised:

 • Vähenenud isu ja sellest tulenev kaalukaotus
 • Haiglaslik olek
 • Vähenenud piimakus
 • Vastuvõtlikus nakkushaigustele
 • Lonkamine
 • Aneemia
 • Kaalulangus
 • Langenud viljakus/halb tiinestumine
 • Abordid või nõrgad/surnultsündinud talled
 • Valgelihastõbi
 • Surm

 

Rohumaade analüüs

Enne mineraalainete manustamist soovitame võtta proovid ja teha analüüsid  oma karja- ja heinamaade kvaliteedi kohta. Samuti kontrollida mikroelementide sisaldust loomade söödas. Saadud tulemused aitavad paremini mõista, milliseid mikroelemente on vaja loomadele rohkem pakkuda. Mikroelementide sisaldus võib palju varieeruda karjamaade kaupa. Karjamaa saastumine võib mõjutada ainete saadavust ja sisu. Samuti võib varieeruda mikroelementide tase sesoonselt.

Vereanalüüsid

Looma joodi ja seleeni taset organismis saab hinnata vereproovide järgi.

Tähelepanu!

Ärge kasutage toodet, kui muus söödas on vajalike aineid piisavalt looma jaoks.

Ärge andke boole talledele, kes veel ei mäletse.

Kui olete manustanud mõnda muud samalaadset toodet, siis oodake toimeaja lõpuni. Samuti ei tohiks peale boolide manustamist, varem kui 6 kuud, anda muid mikroelemente.

Olge ettevaatlikud ja konsulteerige võimalusel veterinaariga.

Kasutamiseks ainult loomadel.

Hoidke laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

Ärge ületage lubatud normi.

Manustamine

Kasutades aplikaatorit asetage bool looma lõugade küljelt suu tahaotsa keele peale. Ärge kasutage jõudu, vaid kasutades ära looma neelamisliigutusi, vabastage bool aplikaatorist. Kontrollige, et loom booli alla neelas. Ärge laske loomal booli närida.

Kokku sobivad tooted
Tootekood: PR4221 ,   Tarneaeg: 14 päeva
37,60 €